Freelance

Freelance

Freelance to jedna z form organizacji pracy. Pozwala on specjalistom pracować dla wielu różnych klientów oraz umożliwia im na swobodne zarządzanie swoim czasem. Spośród freelancerów najbardziej popularną grupą są programiści. Jest ich pełno w biurach coworkingowych. Oczywiście wynika to z możliwości wykonywania ich pracy w zdalny sposób.

 

Stadia rozwoju freelancera

Każdy freelancer przechodzi przez specyficzne stadia rozwoju swojej kariery. Pomysł, rzucenie pracy, pierwszy duży klient, wzrost oraz własna firma. Postaramy się opisać je dzisiaj i doradzić wam w jaki sposób możecie wykorzystać coworking i wirtualne biuro do rozwoju waszej firmy.

 

Pomysł

Wszystko zaczyna się w twojej głowie. Od pomysłu do biznesu jednak jest bardzo długa droga. Samo posiadanie dobrego pomysłu jest świetna, ale poza tym wymagana jest jego realizacja. Przemyśl dokładnie jak masz zamiar realizować swoje zlecenia. Czy od razu potrzebujesz zakładać działalność gospodarczą czy może wystarczy ci wystawianie umów o dzieło lub umów zlecenia. Kwestie podatkowe są w tym przypadku bardzo ważne.

 

Rzucenie pracy

Bardzo wielu freelancerów zaczyna swoją działalność w momencie kiedy są zatrudnieni w innej firmie. Początkowo nie koliduje to z ich obowiązkami, ale powoli przeradza się w nadmiar obowiązków pozazawodowych i konieczne staje się podjęcie decyzji na temat tego jak ma wyglądać przyszłość zawodowa. Większość rezygnuje z pracy.

 

Pierwszy duży klient

Pierwszy duży klient to możliwość dokonania odskoczni od prostych zleceń do zatrudniania pomocników lub budowania fundamentów firmy. Ten moment pozwala tobie na zbudowanie czegoś o czym zawsze marzyłeś. Niezależności od i możliwości kontroli własnego czasu. Freelancerzy zazwyczaj bardziej cenią sobie swobodę i niezależność ponad stabilne i duże dochody. W tym momencie zaczynają mieć wszystkie te rzeczy na raz.

 

Wzrost

Każda firma w tym lub innym momencie będzie przechodziła przez okres stabilnego i szybkiego wzrostu. Jak długo uda im się utrzymać okres szybkiego wzrostu zależy już tylko od nich. Jeśli wykorzystają ten czas do maksimum będą mieli możliwość zbudowania czegoś naprawdę dużego.

 

Własna firma

Własna firma w postaci działalności gospodarczej lub spółki prawa handlowego to zwieńczenie pracy freelancera. Nie wszyscy też do tego dążą, ale jeśli ktoś sobie dobrze radzi ten efekt przychodzi sam. Jeśli doszliście do tego momentu – Pamiętajcie o innych freelancerach, którzy dopiero zaczynają. W tym celu można kupić gotową spółkę lub poszukać kogoś kto oferuje sprzedaż spółki z historią finansową i obrotami.

[table id=2 /]

Dodaj komentarz

Open chat
Potrzebujesz Pomocy?
Scan the code
Hej! Masz pytania?
Bardzo chętnie odpowiemy!