Biura wirtualne dla średnich przedsiębiorstw

Biura wirtualne dla średnich przedsiębiorstw

Czy można mówić o specjalizacji wirtualnych biur tak aby były one specjalnie przeznaczone dla średnich przedsiębiorstw. Czy takie wirtualne biuro będzie się czymś różniło do biura dla mikrofirmy lub dla dużej firmy? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w tym artykule.

Mikrofirma

Mikrofirma która wynajmuje wirtualne biuro jest zazwyczaj zainteresowana jednym. Niską ceną. Jest to główne kryterium podczas wyboru wirtualnego biura. Dla waszej informacji Clockwork posiada najniższą cenę za usługę wirtualne biuro w całym poznaniu! Miesiąc wirtualnego biura kosztuje już 55 zł netto.

Mikrofirma nie potrzebuje wyrafinowanego systemu powiadomień lub hostowanej aplikacji gdzie przechowywane są listy zeskanowane w formie elektronicznej. Najważniejsze jest terminowe i możliwie najszybsze przesyłanie dokumentacji, która trafia do wirtualnego biura. Nic więcej i nic mniej w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej.

Duża korporacja

W przypadku dużej firmy wirtualne biuro stanowi zazwyczaj uzupełnienie dla swojego podstawowego adresu działalności. Firmy wynajmują wirtualne adresy w celu posiadania lokalnych biura w konkretnych województwach jako przedstawicielstwa. Wielu klientów dużych korporacji lubi mieć możliwość wysyłania poczty oraz paczek w sposób lokalny.

Duża korporacja dodatkowo preferuje lokalizację w centrum miasta co oznacza, że jeśli wirtualne biuro nie znajduje się w centrum nie jest brane pod uwagę. Zazwyczaj jest to także związane z bliskością urzędów i innych instytucji. Duże firmy zazwyczaj nie wymagają posiadania systemu online w celu organizacji swojej poczty. Zazwyczaj zajmują się tym w sposób wewnętrzny poprzez własny system zarządzania dokumentami.

Wirtualne Biuro dla średnich przedsiębiorstw

Wymagania średniego przedsiębiorstwa mogą w tym zakresie być największe ze względu na adres ulokowany w dobrym miejscu. Sprawna administracja podatkowa przyciąga do siebie większą liczbę przedsiębiorstw ze względu na łatwość prowadzenia działalności z takim urzędem jako nadzorem.

Średnie przedsiębiorstwo jest też często zainteresowane systemem który zarządza dokumentacją jaka jest przekazywana do niego w postaci listowej. Mile widziany jest też hosting tej aplikacji w sieci z przestrzenią na dysku twardym na serwerze. Posiadanie systemu takiego typu jest dużym udogodnieniem dla firmy która prowadzi wirtualne biuro i umożliwia przekonanie do swoich usług większej ilości klientów, niż firmy oferujące tylko odbiór poczty.

Zastanów się także w jaki sposób można urozmaicić swoją ofertę w celu popularyzacji swojej usługi oraz uczynienia jej bardziej konkurencyjnej niż usługi innych biur w twoim mieście.

Jeśli macie jakieś pomysły na temat tego jak powinno się uzupełniać i rozwijać usługę wirtualnego biura dajcie nam znać na ten temat w komentarzach. Bardzo chętnie dowiemy się więcej na ten temat od osób zainteresowanych zarówno tych którzy korzystają już z naszych usług oraz na tych którzy dopiero myślą o wynajmie wirtualnego biura.

[table id=2 /]

Dodaj komentarz

Open chat
Potrzebujesz Pomocy?
Scan the code
Hej! Masz pytania?
Bardzo chętnie odpowiemy!