Cienie Miasta

Cienie Miasta – nowy portal o Poznaniu i nie tylko

Cienie Miasta to portal założony niedawno w celu promocji historii Poznania oraz innych miast.

Jeśli lubicie stare zdjęcia i interesuje was historia Poznania i innych miast koniecznie musicie odwiedzić stronę CienieMiasta.pl

Znajdziecie tam olbrzymią ilość zdjęć poznania z poprzednich lat. Zarówno tych z dwudziestolecia międzywojennego jak i tych bardzo starych. Jeśli macie jakiekolwiek informacje na temat tego co się znajduje na zdjęciach koniecznie napiszcie coś w komentarzach. Widzieliśmy już pierwszy zestaw ponad 300 zdjęć i robią one bardzo duże wrażenie.

Zdjęcia te są zebrane bez konkretnego układu dzięki czemu przeglądanie strony jest przygodą i za każdym kliknięciem odnajdujemy coś nowego. Zdjęcia te są zebrane w sposób manualny z różnych źródeł. Między innymi także z Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Co możecie zrobić dla promocji Poznania!?

Jeśli macie jakieś zdjęcia na strychu i myślicie że można je umieścić na stronie wyślijcie je zeskanowane do nas na adres email a my je przekażemy!

W przypadku kiedy chcecie na bieżąco otrzymywać informacje o nowych postach zasubskrybujcie ich kanał na FB – Cienie Miasta FB

Administracja strony bardzo chętnie przyjmie wszelkie materiały jakie posiadacie na temat Poznania oraz innych miast. Wiemy że posiadacie zdjęcia pobliskich Miasteczek z poprzednich lat. Nie ma sensu ich trzymać tylko dla siebie!

Niezależnie czy jesteś Poznaniakiem od urodzenia lub przyjechałeś tutaj na studia na pewno zależy ci żeby wszyscy byli dumni z miejsca, w którym mieszkasz! Udostępnij ich na FB lub powiedz znajomemu o tej stronie. Wszyscy na tym skorzystają, a zwłaszcza pamięć o Poznaniu! Pamięć to coś co nas jednoczy i daje nam tożsamość. Historia jest czymś wspólnym niezależnie od poglądów czy pochodzenia. Zarówno te dobre jak i złe momenty powinny być zapamiętane. Jeśli nie będziemy ich kultywować odpłyną w czasie i odejdą w zapomnienie na zawsze.

Przykładowe zdjęcia z Cienie Miasta!

Poniżej parę przykładowych stron ze zdjęciami:

Zygmunt Wasilewski, redaktor naczelny “Myśli Narodowej”

PZL-karas – Przemysł obronny II Rzeczpospolitej

Od 1914 r. i 1915 r. w Poznaniu kursowało 13 takich wagonów silnikowych z zamkniętymi pomostami. Zdjęcie z okresu międzywojennego.

W celu przesłania nam zdjęć skorzystajcie z tych numerów telefonu – KONTAKT

Dodaj komentarz

Open chat
Potrzebujesz Pomocy?
Scan the code
Hej! Masz pytania?
Bardzo chętnie odpowiemy!