Wirtualne biuro tanie w utrzymaniu

Wirtualne biuro tanie w utrzymaniu

Jak zbudować wirtualne biuro, które jest tanie w utrzymaniu. Znaczna część klientów podczas wyboru wirtualnego biura kieruje się głównie ceną. Ok 70% klientów podczas wyboru wirtualnego biuro będzie się kierowało ceną. Pozostałych 30% jako priorytet postawi jakość usług. Zastanowimy się dzisiaj jakie są tego powody i co można zrobić aby wykorzystać taką sytuację do rozwoju waszego biznesu.

Dlaczego liczy się cena?

blank

Wirtualne biuro w swojej podstawowej postaci jest bardzo prostą usługą, która jest łatwa do zorganizowania przez każdego początkującego przedsiębiorcę. W zasadzie 100% biur coworkingowych oferuję odbiór poczty, jej skanowanie oraz dalszą wysyłkę w inne miejsca. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność usługi coworkingu i coraz liczniej pojawiające się biura – automatycznie rośnie liczba firm oferujących wirtualne biuro.

Im większa liczba podmiotów na rynku, które oferują tą samą usługę tym większa tendencja do tego aby konkurować ceną. Oczywiście w tym momencie pojawia się dylemat czy wolę zapłacić odrobinę więcej i mieć usługę o wyższej jakości czy też nie zależy mi na tym i zadowolę się otrzymaniem na maila zeskanowanej poczty? Ostrzegamy was! Uważajcie na wirtualne biura i coworkingi, które są od niedawna na rynku i nie gwarantują bezpieczeństwa.

Pisaliśmy już o tym całkiem wiele razy, że bardzo ważnym elementem wirtualnego biura jest stabilność firmy oferującej tą usługę. Jeśli wirtualne biuro jest prowadzone przez podmiot, który nie posiada na własność nieruchomości może to w przyszłości stanowić problem jeśli firma straci tytuł do jej użytkowania. Słyszeliśmy już o wielu takich przypadkach gdzie firma wynajmowała nieruchomość gdzie było prowadzone wirtualne biuro i z jakiegoś powodu utracili oni do niej prawo. W takiej sytuacji wiele podmiotów musiało zmienić swój adres rejestracyjny w urzędzie co było kłopotliwe i podważało zaufanie klientów do firmy.

Jak obniżyć koszty?

blank

Do znudzenia powtarzamy, że kluczem do sukcesu w branży wirtualnego biura jest trzymanie strony kosztowej przedsiębiorstwa w ryzach. Jest wiele sposobów w jakie można utrzymywać lub obniżać koszty działalności gospodarczej.

Po raz kolejny! Nie wynajmujcie nieruchomości tylko korzystajcie z takiej której jesteście właścicielami, a w ostateczności kupcie taką nieruchomość na kredyt. Z naszego doświadczenia jest to jeden z największych kosztów firm prowadzących coworking lub wirtualne biuro.

Unikanie płacenia składek ZUS poprzez odpowiednią formę prawną. Jeśli nie wiecie jak dokładnie założyć podmiot gospodarczy, który nie podlega składkom ZUS powinniście porozmawiać z prawnikiem. W przypadku założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która posiada przynajmniej dwóch wspólników nie istnieje obowiązek opłacania składki ZUS oraz ubezpieczenia zdrowotnego i innych opłat socjalnych. Spółka może z powodzeniem zawierać wszelkiego rodzaju zobowiązania oraz przechowywać majątek. Równocześnie wspólnicy mogą wypłacić sobie dochód spółki lub wyciągnąć z niej pieniądze przez wykonanie prac na jej rzecz i otrzymanie wynagrodzenia na podstawie umowy o dzieło.

Jeśli jesteście ulokowani w specyficznym miejscu i macie możliwość prowadzenia innej działalności gospodarczej niż coworking powinniście to zrobić. Wirtualne biuro przez długi okres czasu jest niedochodowe, a poczta przychodzi rzadko. Praca osoby obsługującej pocztę może zostać dodana jako obowiązek dla pracownika administracyjnego zajmującego się danym biznesem. Spowoduje to, że wirtualne biuro będzie dodatkiem do waszych usług.

Wirtualne biuro tanie w utrzymaniu dla klienta

Każdy klient jest zainteresowany zakupem usługi po możliwie najniższej cenie. Zastanówcie się w takim razie jak przygotować dla niego ofertę tak, aby była ona tańsza i równocześnie korzystna dla obu stron.

Połączenie coworkingu z wirtualnym biurem jest bardzo dużą zaletą dla osób, które zatrudniają pracowników. Jeśli jakaś firma wynajmuje u ciebie miejsca dla swoich pracowników zaoferuj mu wirtualne biuro. To działa także w odwrotną stronę. Jeśli twój klient posiada wirtualne biuro u ciebie, zaoferuj mu obniżenie ceny wirtualnego biura jeśli wynajmie biurko to obniżycie dla niego cenę na drugą usługę.

Bądźcie elastyczni. Jeśli klient jest zainteresowany otrzymaniem poczty tylko raz na miesiąc, możecie zaoferować mu zniżkę o 10% tylko dlatego, że nie musicie skanować dokumentacji codziennie. Na pewno to doceni i zostanie z wami na dłużej.

Do celu

blank

Wirtualne biuro tanie w utrzymaniu to cel do którego każdy powinien dążyć. A jak to mawiają do tego samego celu mogą prowadzić różne drogi. Pamiętajcie – trzeba być kreatywnym. Na pewno wam się to uda. Pomimo tego że rynek się już nasycił nadal jest na nim miejsce dla sprytnych graczy, którzy oferują innowacyjne usługi.

Dodaj komentarz

Open chat
Potrzebujesz Pomocy?
Scan the code
Hej! Masz pytania?
Bardzo chętnie odpowiemy!