Coworking

Coworking i jego popularność

Ostatnimi czasy w Poznaniu bardzo popularny zrobił się coworking. Skąd bierze się jego popularność? Dlaczego tak dużo osób decyduje się na pracę w biurze coworkingowym?

Coworking

Coworking to wynajmowanie biura do pracy z innymi ludźmi. Popularność coworkingu wynika z korzyści ekonomicznych jakie przynosi wynajmowanie biura na godziny. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz pracować poza biurem firmowym albo często zmieniasz miejsce pobytu coworking wydaje się być dla ciebie doskonałym rozwiązaniem. W coworkingu można spotkać masę ludzi zajmujących się różnymi profesjami oraz pełniących różne stanowiska.

Kto decyduje się na biuro coworkingowe?

Na biur coworkinogwe decydują się zazwyczaj osoby wykonujące wolne zawody. W biurach coworkingowych spotkasz zazwyczaj tłumaczy, fotografów, designerów i grafików. W większości w biurach coworkingowym jest bardzo dużo architektów oraz programistów. Każdy kto może pracować zdalnie lub jego obecność na miejscu w firmie nie jest konieczna może ze spokojem przesiadywać w biurze coworkingowym.

Dlaczego decydujemy się na biuro coworkingowe?

Zazwyczaj na biuro coworkingowe decydują się freelancerzy. Duża część z nich woli pracować poza domem. Są przekonani że konieczne jest odseparowanie życia domowego od życia zawodowego. Biuro coworkingowe potrafi być czasami bardziej chaotyczne niż warunki panujące w domu, ale z drugiej strony nie posiada elementów rozpraszających uwagę. Zmiana otoczenia potrafi dobrze wpłynąć na produktywność. W biurze coworkingowym można także nawiązać relacje koleżeńskie i biznesowe co poprawia nastrój i stan portfela!

Jak pracuje się w coworkingu?

Każde biur coworkingowe jest inne. Jedne stawiają na domową atmosferę. Inne koncentrują się na elastyczności oferty. Są biura coworkingowe które traktują klientów jak gości hotelu – zależy im na niskiej cenie i dużej rotacji wynajmujących. W każdym przypadku w pakiecie otrzymujesz własne miejsce przy biurku. Niezależnie od tego czy wynajmujesz je na godzinę czy na dostęp 24/7. W niektórych przypadkach biuro coworkingowe oferuje niższą cenę jeśli zgadzasz się na to że będziesz często przemieszczany.

Co oferuje Clockwork – Coworking Poznań?

Jak już wiecie posiadamy bardzo rozbudowaną ofertę. Nasze pakiety coworkingowe są łatwe do skonfigurowania. Istnieje także możliwość wynajmowania sali konferencyjnej oraz gabinetu coachingowego. Więcej na temat naszej oferty znajdziecie tutaj => Oferta.

Nasze sale to połączenie tradycji z nowoczesnością. Jeśli chcecie zobaczyć nasze wnętrza kliknijcie w ten link – Coworking Poznań Galeria.

Dodaj komentarz

Open chat
Potrzebujesz Pomocy?
Scan the code
Hej! Masz pytania?
Bardzo chętnie odpowiemy!