Gotowe spółki

Gotowe spółki handlowe

Gotowe spółki to jeden z najszybszych i najtańszych sposobów rozpoczęcia działalności gospodarczej. W celu podjęcia działalności gospodarczej konieczne jest powołanie podmiotu prawnego w oparciu, o którego będzie prowadzona działalność. Założenie działalności gospodarczej dla osoby prywatnej jest procedurą wymagającą czasu oraz złożenia odpowiedniej dokumentacji. Tak samo ma się sprawa z spółkami prawa handlowego. W celu założenia spółki konieczne jest zawarcie umowy. Oczywiście istnieje od tego wyjątek w postaci trybu S24 o czym pisaliśmy już wcześniej.

Historia spółki

Gotowe spółki to uproszczenie wielu formalności, a także mniej oczywiste korzyści. Zakup gotowej spółki oznacza uzyskanie własności w podmiocie, który posiada historię bankową co jest bardzo korzystne w przypadku ubiegania się o kredyty. Jest także zdecydowanie tańszy niż zakładanie spółki ponieważ nie ponosi się dodatkowych kosztów jakie pojawiają się w momencie jej zakładania.

Gotowe spółki Poznań, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Wrocław, Łódź, Kraków, Szczecin.

Gotowa spółka może zostać zakupion w ciągu kilku godzin. Oznacza to, że możesz zacząć wystawiać faktury natychmiast po zakupie. Jest to najtańszy i najszybszy sposób rozpoczęcia działalności gospodarczej na chwilę obecną.

Czyste spółki

W przypadku spółek które posiadają historię konieczne jest upewnienie się czy są to spółki “czyste”. To znaczy czy nie posiadają zobowiązań w stosunku do podmiotów trzecich (kontrahenci) oraz zobowiązań podatkowych w stosunku do fiskusa. Obejmując stanowisko prezesa zarządu bierzesz na siebie odpowiedzialność majątkową za zobowiązania spółki. Możesz się zwolnić oczywiście z tej odpowiedzialności w momencie ogłoszenia upadłości, ale niesie to za sobą konsekwencje prawne i majątkowe.

Kupując spółkę natychmiast otrzymujesz numer KRS, NIP oraz REGON, które są wymagane do prowadzenia działalności gospodarczej. W przypadku niektórych podmiotów otrzymujesz także wszelkie pozwolenia oraz licencje uprawniające do prowadzenia działalności gospodarczej w sektorach regulowanych. Jest to bardzo duży plus ponieważ spółki z licencjami i zezwoleniami pozwalają ograniczyć formalności związane z uzyskaniem takich dokumentów.

Korzyści podatkowe

Zakup gotowej spółki może także przynieść korzyści pod względem finansowym. Niektóre spółki przez lata ponosiły straty, które można odpisać od podatku CIT. Spółka która posiada stratę księgową w przypadku wygenerowania przychodu pomniejsza kwotę podlegającą opodatkowaniu o stratę z lat poprzednich.

Ceny gotowych spółek zaczynają się już od 1000 zł co jest znacznie niższe niż kwota jaką należy ponieść w celu założenia spółki od nowa. Sugerujemy tego typu rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Open chat
Potrzebujesz Pomocy?
Scan the code
Hej! Masz pytania?
Bardzo chętnie odpowiemy!