Zagraniczne Spółki

Spółki zagraniczne

Zagraniczne spółki oferują przedsiębiorcą możliwość prowadzenie dzałalności gospodarczej w ramach innego systemu prawnego. Oznacza to że korzyści podatkowe oraz ulgi innego rodzaju. Wielu przedsiębiorców decyduje się także na rejestrację biznesu w innym kraju ze względu na zaufanie jego zagranicznych kontrahentów. Postaramy się przybliżyć część informacji na ten temat.

USA i UK

Założenie spółki z o.o. w USA lub w UK może przynieść pokaźne korzyści finansowe w zakresie opodatkowania zysków przedsiębiorstwa. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne dla firm z branży finansowej, kryptowalut lub firm których działalność ogranicza się do działalności w zakresie obrotu prawami autorskimi i własnością intelektualną. Spółki zarejestrowane w tych krajach mogą prowadzić księgowość uproszczoną w stosunku do wymogów nakładanych przez polski system prawny. W obu krajach jest także możliwość zarejestrowania spółek w specjalnych strefach. Dają one przedsiębiorcą różne udogodnienia. W przypadku USA jest to stan Delaware a w przypadku UK to małe wyspy formalnie podlegające koronie lecz z odmiennym systemem podatkowym.

Czechy

Wielu przedsiębiorców z polski decyduje się także na zakup spółki lub założenie firmy  w Czechach. Czechy pomimo małych rozmiarów są krajem o bardzo szybko rozwijającej się gospodarce oraz chłonności rynku wewnętrznego. Podatek dochodowy od spółek wynosi tam 19%, a w przypadku osób fizycznych są dwa progi podatkowe odpowiedni po 15% i 22%.  Czeski odpowiednik ZUS jest także uzależniony od przychodów uzyskiwanych przez przedsiębiorcę co bardzo ogranicza koszty prowadzenia działalności gospodarczej w pierwszym okresie. Jeśli połączymy to z przyjaznym i elastycznym systemem skarbowym w zakresie terminów składek oraz domniemania niewinności w sprawach skarbowych Czechy są doskonałą lokalizacją do prowadzenia biznesu.

Niemcy

Wielu przedsiębiorców decyduje się także na zakładanie firmy w Niemczech. Koszt założenia firmy w tym kraju wynosi od 30 do 60 euro. Niemiecki system prawny oferuje bardzo dużo różnego rodzaju form prawnych pod jakimi można prowadzić tam firmę. Reprezentacja, samodzielny oddział to jedne z nich które umożliwiają ograniczenie formalności związanych prowadzeniem działalności gospodarczej. Znika też obowiązek opłacania składek zus co jest istotne dla początkujących firm ale równocześnie pojawiają się inne opłaty, które nie występują w Polsce. Wielu przedsiębiorców ma firmę w Niemczech ponieważ niemieccy kontrahenci wolą podpisywać umowy z niemieckimi firmami. Stawki podatkowe też wydają się być korzystne ponieważ umowa o dzieło jest opodatkowana na poziomie 9%, a zwykła działalność gospodarcza na poziomie 19%.

Jak widać w oparciu o te przykłady, zagraniczne spółki umożliwiają wiele optymalizacji podatkowych oraz przynoszą konkretne korzyści w zakresie biznesowym. Założenie spółki za granicą może być problematyczne, ale równocześnie wiele firm oferuje sprzedaż gotowych podmiotów zarejestrowanych w innym kraju.

Dodaj komentarz

Open chat
Potrzebujesz Pomocy?
Scan the code
Hej! Masz pytania?
Bardzo chętnie odpowiemy!