Zakup gotowej spółki na dotację z UE

Spółki na dotację z UE

Zakup gotowej spółki na dotację z UE jest nową metodą ubiegania się o dotacje z unii europejskiej. Wymogi stawiane przez firmami przez urzędy dysponujące środkami UE powodują że w niektórych przypadkach wygodniej jest kupić gotową spółkę niż zakładać ją od nowa. Proces założenia spółki może też w niektórych przypadkach wydłużyć się w czasie co znaczy że spóźnimy się ze złożeniem wniosku. Dotacje z UE są przeznaczone dla podmiotów pełnoprawnych natomiast spółki w organizacji lub w upadłości sa z miejsca skreślane w trakcie procesu akceptacji.

Warunki wniosków

W wielu przypadkach aby wziąć udział w konkursie na dotację z UE konieczne jest posiadanie przedsiębiorstwa w funkcjonującego na rynku od dłuższego czasu. W innych przypadkach do konkursów dopuszczane są firmy które nie są starsze niż 1 rok. Ma to miejsce na przykład w ramach programu 8.1, w którym biorą udział tylko firmy młode. Oczywiście można skorzystać z przyspieszonego sposobu rejestracji spółki tak jak to opisaliśmy już wcześniej, ale najmniejsze wady prawne mogą spowodować porażkę w konkursie.

Wiele firm stosuje taż strategię zakupu przedsiębiorstw w różnych miastach tak aby brać udział w dofinansowaniach regionalnych. Oznacza to, że mogą szybko dostosować się do wymagań stawianych w konkursie. Niektóre regiony polski są preferowane ze wzglðu na strukturę zarobków oraz poziom bezrobocia.

W innym przypadku konieczne jest przedstawienie historii kredytowej przedsiębiorstwa lub możliwość udowodnienia że firma posiadała przychody na odpowiednim poziomie. Jest to możliwe tylko w sytuacji kiedy kupimy gotową spółkę i przedstawimy historię jej rachunkóœ bankowych.

Pośpiech szkodzi

Kupując spółkę na dotację z UE należy pamiętać żeby upewnić się, że jest ona pozbawiona wad prawnych. Dodatkow sprawdźmy czy nie posiada zobowiązań, o których nie wiemy, a mogą stanowić przeszkodę w uczestnictwie w konkursie. Audyt przedsiębiorstwa jest ważny zarówno dla powodzenia wniosku jak i też dla naszego bezpieczeństwa. Prezes i zarząd odpowiadają za długi spółki.

Jeśli jednak czas na złożenie wniosku jest wystarczająco długi, a wniosek nie wymaga posiadania historii przedsiębiorstwa sugerujemy założenie spółki w sposób uproszczony w oparciu o tryb S24.

Dodaj komentarz

Open chat
Potrzebujesz Pomocy?
Scan the code
Hej! Masz pytania?
Bardzo chętnie odpowiemy!