Wirtualne biuro jest legalne!

Wiele osób, zanim podejmie decyzję o wynajęciu wirtualnego biura, zastanawia się czy takie rozwiązanie jest legalne. Chcielibyśmy rozwiać wszelkie wątpliwości i już na wstępie udzielić na nie odpowiedź. TAK! Wirtualne biuro Poznań jest legalne! Przemawiają za tym liczne argumenty i orzeczenia.  Przeczytaj niniejszy artykuł, aby upewnić się w przekonaniu, że nie masz się czego obawiać.

Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach!

Wirtualne biuro Poznań
Wirtualne biuro Poznań jest legalne

Wirtualne biuro – skąd wątpliwości?

Wątpliwości są przede wszystkim spowodowane wzmożonymi kontrolami skarbowymi. Jednakże, jeśli zdecydujesz się na oddelegowanie księgowości do wirtualnego biura, urzędnicy Urzędu Skarbowego nie będą Cię niepokoić w mieszkaniu. Ponadto nasi pracownicy są do tego doskonale przygotowani! Pracownicy wirtualnego biura, przez wzgląd na liczbę zarejestrowanych firm, mają bardzo częsty kontakt z kontrolerami i wiedzą, czego się spodziewać.

Nigdy nie było żadnych okoliczności, które stwierdziłyby nielegalność wirtualnych biur. Patrząc na sprawę zupełnie racjonalnie – gdyby wirtualne biuro było nielegalnie, nie powstawałyby coraz to nowe firmy, które zajmują się pełnym outsourcingiem obsługi biurowej. Ponadto nie byłoby tak wielu przedsiębiorców, którzy korzystaliby z usług wirtualnych siedzib firm.

Wirtualne biuro a przepisy prawa i orzeczenia

Jako adres Twojej firmy możesz bez obaw stosować adres biura wirtualnego, z którym podpiszesz umowę. Naczelny Sąd Administracyjny wydał w 2014 roku wydał stosowne orzeczenie (II FSK 3549/13):

(…) w obecnych realiach obrotu gospodarczego, przy uwzględnieniu współczesnych technologii, czynności zarządcze i działalność gospodarcza są i mogą być prowadzone w dowolnym miejscu, także przy wykorzystaniu tzw. biur wirtualnych czy biur coworking (dzielonych).

Ponadto, prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, podatek dochodowy oraz podatek VAT odprowadzasz do Urzędu Skarbowego zgodnego z miejscem Twojego zamieszkania jako osoby fizycznej.

Oznacza to, że zmiana czy ustalenie adresu Twojej jednoosobowej firmy jako adresu biura wirtualnego nic w tej kwestii nie zmienia.

Podsumowanie

Jeśli decydujesz się na wynajęcie wirtualnego biura, podpisujesz z nim umowę. Nie ma żadnych podstaw, by twierdzić, że adres jest nieprawdziwy, ponieważ biuro fizycznie funkcjonuje! Twoja firma w nim istnieje i można się z Tobą kontaktować poprzez adres biura. Działasz całkowicie legalnie, nie łamiąc żadnego przepisu prawa.

Z tego powodu warto, abyś zapoznał się z ofertą i upewnił się w przekonaniu, że to właściwe rozwiązanie! A jeśli wciąż borykasz się z wątpliwościami – zajrzyj tutaj: Wirtualne biuro jako siedziba firmy

Sprawdź naszą ofertę! Oferta.

Polecamy też zobaczyć strony Coworking Poznań i Galeria.

Dodaj komentarz

Open chat
Potrzebujesz Pomocy?
Scan the code
Hej! Masz pytania?
Bardzo chętnie odpowiemy!