Blog

Wirtualne biuro Poznań Jeżyce

Wirtualne biuro Poznań Jeżyce to najlepsze określenie dla naszej firmy. Jesli szukacie wirtualnego biura na Jeżycach to doskonale trafiliście. Jesteśmy zlokalizowaniw samym centrum Jeżyc. Z tego powodu jest to dzielnica, która z miesiąca na miesiąc robi się coraz bardziej popularna. Kamienice są renomowane, a firmy rozpoczynają tutaj swoją działalność. W wyniku tego dzielnica odżywa i zapełnia się nowymi atrakcjami. Na Jeżycach jest pełno restauracji i kawiarni gdzie można spotkać się ze znajomymi.

Wirtualne biuro Poznań Jeżyce – jak się do nas dostać?

Nasz adres na Jeżycach i inne informacje możecie znaleźć na stronie KONTAKT.

W przypadku jakichkolwiek pytań zadzwońcie do nas! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie wasze pytania.

Jeżyce przez dużą część czasu były dzielnicą, która była typowo robotniczą. Liczne zakłady przemysłowe, które znajdowały się w tym rejonie przyciągały tutaj osoby w poszukiwaniu pracy. W wyniku tego do dziś dnia można rozpoznać to po architekturze jaka znajduje się w tym rejonie. Mieszkania potrafiące pomieścić dużą liczbę osób. Z piwnicami do przechowywania węgla. Nadaje to temu miejscu pewnego uroku.

Wirtualne biuro Poznań Jeżyce – co znajduje się w pobliżu?

Na Jeżycach możecie znaleźć bardzo dużą liczbę restauracji. Przygotowaliśmy już na ten temat zestaw artykułów. Możecie je zobaczyć w tym rejonie. Przykładem takiego miejsca jest Ciu Ciu Paj.

Zaraz obok naszego biura znajduje się urząd skarbowy Jeżyce co w znaczącym stopniu ułatwia prowadzenie biznesu. Adresy Urzędów skarbowych w Poznaniu.

Świetnym miejscem, które każdy powinien odwiedzić jest rynek Jeżycki. Znajdziecie tam coś dobrego dla siebie. Równocześnie możecie poszukać swieżych owoców i warzyw lub kupić mięso i ryby w pobliskim sklepie. W ten sposób będziecie zawsze jedli coś co jest zdrowe i świeże.

Wirtualne Biuro Poznań Jeżyce

Biznes w Poznaniu

Wiele osób zdecydowało się na prowadzenie biznesu w Poznaniu ze względu na jego lokalizację oraz możliwości zatrudniania wysoko wykwalifikowanej kadry. Poznań od wielu lat jest uznawany za jedno z najbradziej przyjaznych biznesowi miejsc. Powinniście zastanowić się nad otowrzeniem tuta swojej filii. Na pewno będzie ona doskonałą inwestycją.

Jeśli interesują was tematy biznesowe polecamy wam zapoznanie się z naszym zaprzyjaźnionym portalem – Jak założyć działalność?

Jest to doskonałe źródło informacji na temat prowadzenia biznesu oraz podatków i księgowości. Z tego powodu liczba odwiedzających ten portal rośnie z dnia na dzień.

Wirtualne biuro Poznań-Grunwald

Obecnie w Poznaniu znajduje się wiele firm oferujących usługi wirtualnego biura, a także możliwość pracowania w przestrzeni coworkingowej. Takie miejsca znajdują się na mapie Poznania w różnych częściach, czyli na różnych dzielnicach. Wirtualne biuro Poznań-Grunwald to jedno z takich miejsc. Znajduje się na dzielnicy Grunwald, czyli w zachodniej części Poznania. Nazwa dzielnicy została przyjęta po II wojnie światowej dla upamiętnienia bitwy pod Grunwaldem. Grunwald jest jedną z najpopularniejszych dzielnic mieszkalnych w Poznaniu. Jest świetnie połączona z pozostałymi częściami miasta.

A może wirtualne biuro na Jeżycach?

W zupełnie innej dzielnicy, ale sąsiadującej z Grunwaldem znajdują się Jeżyce, sąsiadujące z kolei z Centum miasta. A praktycznie w sercu Jeżyc, czyli 200 m od Rynku Jeżyckiego znajduje się nasze wirtualne biuro, czyli ClockWork. Oprócz prowadzeniem biura i sekretariatu innych firm udostępniamy przestrzenie coworkingowe do pracy. Znajdujemy się w odrestaurowanej poniemieckiej willi z pięknym ogrodem, na który możesz wyjść z kubkiem kawy na kwadrans przerwy. Co wpisuje się bardzo dobrze w architekturę tych okolic. Obok znajdują się odnowione kamienice, a w nich restauracje i kawiarnie oraz bydynki użyteczności publicznej. Jeśli w trakcie pracy będziesz chciał wyjść na obiad, to bardzo dobre położenie naszego biura umożliwi zrobienie sobie przerwy na smaczny obiad i nie tylko z kuchni polskiej. Oprócz tego pozwoli Ci w dogodnym czasie dojechać na spotkanie odbywające się w zupełnej innej części miasta lub wrócić do domu. W okolicy załatwisz także sprawy urzędowe, możesz pójść do kina studyjnego na film oraz szybko dotrzesz na dworzec kolejowy. Polecamy sprawdzić ofertę Wirtualne Biuro Poznań.

Wirtualne biuro Poznań-Grunwald wirtualne biuro clockwork poznań

Clokwork, czyli w jednym miejscu wiele opcji

W zależności od tego czy jesteś typem introwertyka lub ekstrawertyka znajdziesz u nas odpowiednie miejsce dla siebie. Czyli bardziej ustronne lub w przestrzeni otwartej, gdzie będzie przebywało więcej osób, czyli naszych klientów. Pamiętaj, że pracowanie w coworkingu to bardzo dobra okazja do poznania nowych osób. Być może kolejna spotkana u nas, stanie się Twoim nowym i dobrym znajomem, Twoim klientem lub uda Wam się dokonać współpracy. Wszystko zależy od pomysłów oraz od tego, kogo spotkasz 🙂

Sprawdźcie naszą ofertę! Oferta.

Polecamy też zobaczyć strony Coworking Poznań i Galeria.

Jak wybrać wirtualne biuro

Jak wybrać wirtualne biuro?

Świetnie założyłeś lub planujesz założenie działalności gospodarczej. Zastanawiasz się nad jej formą prawną oraz przygotowujesz strategię marketingową. Twoja działalność jest jeszcze zbyt mała, aby wynajmować biur. Zależy ci jednak na posiadaniu adresu w prestiżowej lokalizacji.

Dlaczego ludzie decydują się na wirtualne biuro?

Prowadzisz działalność jednoosobową i wszystko odbywa się w twoim domu. jednak nie chcesz posługiwać się swoim adresem domowym na fakturach. Zależy ci na twojej prywatności, a konieczne dla ciebie jest odbieranie korespondencji.

Mieszkasz w mieście, które jest za małe i twoi klienci mogą odbierać to jako wadę w przypadku zakupu twoich produktów lub usług. Może to mieć miejsce kiedy np. prowadzisz sklep internetowy, firmę konsultingową lub inną formę działalności online w ramach której zależy ci na wzbudzaniu zaufania.

Zależy ci na dostępie do administracji urzędowej, skarbowej i sądowej umiejscowionej w jednym miejscu oraz innych urzędów, które są specyficzne tylko dla dużych miast wojewódzkich.

Twoja działalność jest związana z częstymi podróżami co powoduje, że nie masz możliwości odbierania korespondencji. Równocześnie musisz na bieżąco odpowiadać na wszelkie dokumenty, które otrzymujesz.

Zależy ci na prestiżowej lokacji w centrum dużego miasta. Sprzedajesz ekskluzywne produkty, które muszą być kojarzone z dużą metropolią.

Korzyści wynikające z usługi „wirtualne biuro”

Prestiżowy adres

Posiadanie adresu w ekskluzywnej części miasta lub na ulicy, która jest kojarzona z dużą ilością firm świadczących podobne wysokiej jakości usługi (np. branża prawnicza). Wybierając adres zastanóœ się z czym będzie się on kojarzył twojemu klientowi. Jeśli otrzyma twoją wizytówkę na której jest ulica która kojarzy mu się w wieżowcami i ekskluzywnymi biurami może to wzbudzić jego zaufanie. Wybierając adres zwróć uwagę na to w jaki sposób określasz jego lokalizację. Jeśli sugerujesz adresem skrytkę pocztową lub numer lokalu możesz stracić w oczach klienta. Zastanów się jaki cel chcesz osiągnąć i co jest dla ciebie korzystne.

Elastyczność oferty

Wirtualne biuro to specyficzna usługa, która nie musi się ograniczać do samego odbioru korespondencji. Cześć biur oferuje także usługi polegające na automatycznej przesyłce dokumentacji pod różne adresy e-mail – sortowanie poczty. Część biur umożliwia także zakup usługi archiwizacji dokumentacji. Wiele firm rozszerza także wachlarz swoich usług o usługi księgowe, doradztwo prawne, marketing, pozycjonowanie i budowę stron www a także wiele innych. Jeśli z jakiegoś powodu zależy ci na hurtowym zakupie tego typu usług to weź pod uwagę biuro które ma je w swojej ofercie.

Czas trwania umowy

Konstrukcja umowy najmu ma wpływ na to jak będzie wyglądać całokształt twojej usługi. Jeśli nie jesteś pewien czy wirtualne biuro to coś co jest dla ciebie konieczne do prowadzenia działalności, zastanów się czy chcesz podpisywać umowę długoterminową. Jeśli masz wątpliwości podpisz umowę krótkoterminową. Niektóre biura wirtualne umożliwiają podpisanie umowy z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Godziny otwarcia oraz kontaktu z biurem

Jeśli prowadzisz działalność w nietypowych godzinach, albo przez większość czasu przebywasz w innej strefie czasowej może ci zależeć na biurze otwartym do późniejszych godzin. Z innych powodów może ci zależeć też na natychmiastowym przesyłaniu korespondencji pod adres email, nawet jeśli będzie to późnym wieczorem.

Lokalizacja biura

Lokalizacja biura wiąże się z konsekwencjami prawnymi jak i logistyką. Może wydarzyć się sytuacje gdzie będzie trzeba z jakiegoś powodu uzyskać oryginał dokumentu. Zależy ci wtedy na łatwym dostępie do biura, kßóre jest skomunikowane z innymi miejscami w mieście. Jeśli dokumentacja, którą otrzymujesz jest związana z dokumentacją przeznaczoną dla sądów oraz urzędów zastanów się nad wyborem biura znajdującego się w pobliżu takich instytucji.

Zakres usług

Jeśli prowadzisz specyficzną działalność, która wymaga od wirtualnego biura czegoś więcej niż odbioru korespondencji spędzisz więcej czasu na szukaniu odpowiedniego biura. Różnią się one pod względem swojej oferty. Czasami nawet usługi księgowe oraz prawne są dla ciebie niewystarczające. Usługa marketingu lub dalszego przesyłania paczek może dla wielu się wydawać czymś zbytecznym lecz w przypadku niektórych rodzajóœ działalności jest czymś absolutnie koniecznym. W wypadku kiedy biuro nie posiada danej usługi w swojej ofercie postaraj się, aby zmienili swoje zdanie i za dodatkową opłatą umożliwili ci specyficzne działanie.

Fizyczna lokalizacja

Jeśli zależy ci na stopniowym rozwoju swojej działalności poszukaj biura, które posiada dostęp do fizycznych lokali razem z infrastrukturą. Wraz ze wzrostem twojej działalności przeniesiesz się na miejsce, a następnie zatrudnić kolejnych pracowników, którzy będą pracować na miejscu. Upewnij się że biuro jest dobrze wyposażone. Sprawdź czy posiada dobry internet oraz czy posiada drukarkę, skaner oraz projektor lub inne sprzęty przydatne w twojej działalności.

Jakość świadczonych usług

Otwarcie wirtualnego biura nie wymaga od osób świadczących takie usługi specjalnego wysiłku. Na rynku znajduje się dużo tego typu organizacji, a część z nich świadczy usługi niskiej jakości. Jeśli korespondencja którą odbierasz ma dla ciebie kluczowe znaczenie i jest ważka pod względem prawnym upewnij się, że za cenę którą zapłacisz zagwarantowana jest odpowiednia opieka.

Personel

Jeśli wirtualne biuro posiada także w swojej ofercie wirtualny sekretariat czyli usługę odbioru telefonów oraz ustalania spotkań, koniecznie zwróć uwagę na zachowanie personelu. Personel takiego biura staje się wizytówką twojej firmy. To oni odbierają telefonu i stanowią o wrażeniu jakie wywiera twoja firma podczas pierwszego kontaktu.

Wygląd budynku na google maps

Jeśli zaczynasz kontakty biznesowe z nowymi podmiotami bardzo często będą oni sprawdzali ciebie w internecie. Częstą praktyką jest, że kontrahent sprawdza na google maps wygląd biura firmy z zewnątrz. Jeśli lokalizacja wirtualnego biura będzie niekorzystna możesz z tego powodu tracić klientów. Najlepsza sytuacja to wynajem wirtualnego biura w dużym biurowców w ekskluzywnej lokalizacji.

Cena

Oferta wirtualnego biura powinna być jasno i czytelnie określona. Dotyczy to także ceny oraz zakresu usług jakie ona obejmuje. Ilości poczty, która zostanie odebrana. Co się dzieje w momencie kiedy ilość poczty przekracza umówiony limit. Sprawdź czy biuro nie posiada innej oferty która jest tańsza ale bardziej dopasowana do twoich potrzeb. Jeśli biuro jest nieelastyczne pod względem oferty i ceny możliwe, że musisz poszukać innego miejsca.

Jak widzicie pytanie „Jak wybrać wirtualne biuro” nie posiada prostej odpowiedzi! Musisz przy tym zastanowić jaki cel chcesz osiągnąć i które biuro ci to umożliwi.

Coworking

Coworking i jego popularność

Ostatnimi czasy w Poznaniu bardzo popularny zrobił się coworking. Skąd bierze się jego popularność? Dlaczego tak dużo osób decyduje się na pracę w biurze coworkingowym?

Coworking

Coworking to wynajmowanie biura do pracy z innymi ludźmi. Popularność coworkingu wynika z korzyści ekonomicznych jakie przynosi wynajmowanie biura na godziny. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz pracować poza biurem firmowym albo często zmieniasz miejsce pobytu coworking wydaje się być dla ciebie doskonałym rozwiązaniem. W coworkingu można spotkać masę ludzi zajmujących się różnymi profesjami oraz pełniących różne stanowiska.

Kto decyduje się na biuro coworkingowe?

Na biur coworkinogwe decydują się zazwyczaj osoby wykonujące wolne zawody. W biurach coworkingowych spotkasz zazwyczaj tłumaczy, fotografów, designerów i grafików. W większości w biurach coworkingowym jest bardzo dużo architektów oraz programistów. Każdy kto może pracować zdalnie lub jego obecność na miejscu w firmie nie jest konieczna może ze spokojem przesiadywać w biurze coworkingowym.

Dlaczego decydujemy się na biuro coworkingowe?

Zazwyczaj na biuro coworkingowe decydują się freelancerzy. Duża część z nich woli pracować poza domem. Są przekonani że konieczne jest odseparowanie życia domowego od życia zawodowego. Biuro coworkingowe potrafi być czasami bardziej chaotyczne niż warunki panujące w domu, ale z drugiej strony nie posiada elementów rozpraszających uwagę. Zmiana otoczenia potrafi dobrze wpłynąć na produktywność. W biurze coworkingowym można także nawiązać relacje koleżeńskie i biznesowe co poprawia nastrój i stan portfela!

Jak pracuje się w coworkingu?

Każde biur coworkingowe jest inne. Jedne stawiają na domową atmosferę. Inne koncentrują się na elastyczności oferty. Są biura coworkingowe które traktują klientów jak gości hotelu – zależy im na niskiej cenie i dużej rotacji wynajmujących. W każdym przypadku w pakiecie otrzymujesz własne miejsce przy biurku. Niezależnie od tego czy wynajmujesz je na godzinę czy na dostęp 24/7. W niektórych przypadkach biuro coworkingowe oferuje niższą cenę jeśli zgadzasz się na to że będziesz często przemieszczany.

Co oferuje Clockwork – Coworking Poznań?

Jak już wiecie posiadamy bardzo rozbudowaną ofertę. Nasze pakiety coworkingowe są łatwe do skonfigurowania. Istnieje także możliwość wynajmowania sali konferencyjnej oraz gabinetu coachingowego. Więcej na temat naszej oferty znajdziecie tutaj => Oferta.

Nasze sale to połączenie tradycji z nowoczesnością. Jeśli chcecie zobaczyć nasze wnętrza kliknijcie w ten link – Coworking Poznań Galeria.