Blog

Jak wybrać wirtualne biuro

Jak wybrać wirtualne biuro?

Świetnie założyłeś lub planujesz założenie działalności gospodarczej. Zastanawiasz się nad jej formą prawną oraz przygotowujesz strategię marketingową. Twoja działalność jest jeszcze zbyt mała, aby wynajmować biur. Zależy ci jednak na posiadaniu adresu w prestiżowej lokalizacji.

Dlaczego ludzie decydują się na wirtualne biuro?

Prowadzisz działalność jednoosobową i wszystko odbywa się w twoim domu. jednak nie chcesz posługiwać się swoim adresem domowym na fakturach. Zależy ci na twojej prywatności, a konieczne dla ciebie jest odbieranie korespondencji.

Mieszkasz w mieście, które jest za małe i twoi klienci mogą odbierać to jako wadę w przypadku zakupu twoich produktów lub usług. Może to mieć miejsce kiedy np. prowadzisz sklep internetowy, firmę konsultingową lub inną formę działalności online w ramach której zależy ci na wzbudzaniu zaufania.

Zależy ci na dostępie do administracji urzędowej, skarbowej i sądowej umiejscowionej w jednym miejscu oraz innych urzędów, które są specyficzne tylko dla dużych miast wojewódzkich.

Twoja działalność jest związana z częstymi podróżami co powoduje, że nie masz możliwości odbierania korespondencji. Równocześnie musisz na bieżąco odpowiadać na wszelkie dokumenty, które otrzymujesz.

Zależy ci na prestiżowej lokacji w centrum dużego miasta. Sprzedajesz ekskluzywne produkty, które muszą być kojarzone z dużą metropolią.

Korzyści wynikające z usługi „wirtualne biuro”

Prestiżowy adres

Posiadanie adresu w ekskluzywnej części miasta lub na ulicy, która jest kojarzona z dużą ilością firm świadczących podobne wysokiej jakości usługi (np. branża prawnicza). Wybierając adres zastanóœ się z czym będzie się on kojarzył twojemu klientowi. Jeśli otrzyma twoją wizytówkę na której jest ulica która kojarzy mu się w wieżowcami i ekskluzywnymi biurami może to wzbudzić jego zaufanie. Wybierając adres zwróć uwagę na to w jaki sposób określasz jego lokalizację. Jeśli sugerujesz adresem skrytkę pocztową lub numer lokalu możesz stracić w oczach klienta. Zastanów się jaki cel chcesz osiągnąć i co jest dla ciebie korzystne.

Elastyczność oferty

Wirtualne biuro to specyficzna usługa, która nie musi się ograniczać do samego odbioru korespondencji. Cześć biur oferuje także usługi polegające na automatycznej przesyłce dokumentacji pod różne adresy e-mail – sortowanie poczty. Część biur umożliwia także zakup usługi archiwizacji dokumentacji. Wiele firm rozszerza także wachlarz swoich usług o usługi księgowe, doradztwo prawne, marketing, pozycjonowanie i budowę stron www a także wiele innych. Jeśli z jakiegoś powodu zależy ci na hurtowym zakupie tego typu usług to weź pod uwagę biuro które ma je w swojej ofercie.

Czas trwania umowy

Konstrukcja umowy najmu ma wpływ na to jak będzie wyglądać całokształt twojej usługi. Jeśli nie jesteś pewien czy wirtualne biuro to coś co jest dla ciebie konieczne do prowadzenia działalności, zastanów się czy chcesz podpisywać umowę długoterminową. Jeśli masz wątpliwości podpisz umowę krótkoterminową. Niektóre biura wirtualne umożliwiają podpisanie umowy z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Godziny otwarcia oraz kontaktu z biurem

Jeśli prowadzisz działalność w nietypowych godzinach, albo przez większość czasu przebywasz w innej strefie czasowej może ci zależeć na biurze otwartym do późniejszych godzin. Z innych powodów może ci zależeć też na natychmiastowym przesyłaniu korespondencji pod adres email, nawet jeśli będzie to późnym wieczorem.

Lokalizacja biura

Lokalizacja biura wiąże się z konsekwencjami prawnymi jak i logistyką. Może wydarzyć się sytuacje gdzie będzie trzeba z jakiegoś powodu uzyskać oryginał dokumentu. Zależy ci wtedy na łatwym dostępie do biura, kßóre jest skomunikowane z innymi miejscami w mieście. Jeśli dokumentacja, którą otrzymujesz jest związana z dokumentacją przeznaczoną dla sądów oraz urzędów zastanów się nad wyborem biura znajdującego się w pobliżu takich instytucji.

Zakres usług

Jeśli prowadzisz specyficzną działalność, która wymaga od wirtualnego biura czegoś więcej niż odbioru korespondencji spędzisz więcej czasu na szukaniu odpowiedniego biura. Różnią się one pod względem swojej oferty. Czasami nawet usługi księgowe oraz prawne są dla ciebie niewystarczające. Usługa marketingu lub dalszego przesyłania paczek może dla wielu się wydawać czymś zbytecznym lecz w przypadku niektórych rodzajóœ działalności jest czymś absolutnie koniecznym. W wypadku kiedy biuro nie posiada danej usługi w swojej ofercie postaraj się, aby zmienili swoje zdanie i za dodatkową opłatą umożliwili ci specyficzne działanie.

Fizyczna lokalizacja

Jeśli zależy ci na stopniowym rozwoju swojej działalności poszukaj biura, które posiada dostęp do fizycznych lokali razem z infrastrukturą. Wraz ze wzrostem twojej działalności przeniesiesz się na miejsce, a następnie zatrudnić kolejnych pracowników, którzy będą pracować na miejscu. Upewnij się że biuro jest dobrze wyposażone. Sprawdź czy posiada dobry internet oraz czy posiada drukarkę, skaner oraz projektor lub inne sprzęty przydatne w twojej działalności.

Jakość świadczonych usług

Otwarcie wirtualnego biura nie wymaga od osób świadczących takie usługi specjalnego wysiłku. Na rynku znajduje się dużo tego typu organizacji, a część z nich świadczy usługi niskiej jakości. Jeśli korespondencja którą odbierasz ma dla ciebie kluczowe znaczenie i jest ważka pod względem prawnym upewnij się, że za cenę którą zapłacisz zagwarantowana jest odpowiednia opieka.

Personel

Jeśli wirtualne biuro posiada także w swojej ofercie wirtualny sekretariat czyli usługę odbioru telefonów oraz ustalania spotkań, koniecznie zwróć uwagę na zachowanie personelu. Personel takiego biura staje się wizytówką twojej firmy. To oni odbierają telefonu i stanowią o wrażeniu jakie wywiera twoja firma podczas pierwszego kontaktu.

Wygląd budynku na google maps

Jeśli zaczynasz kontakty biznesowe z nowymi podmiotami bardzo często będą oni sprawdzali ciebie w internecie. Częstą praktyką jest, że kontrahent sprawdza na google maps wygląd biura firmy z zewnątrz. Jeśli lokalizacja wirtualnego biura będzie niekorzystna możesz z tego powodu tracić klientów. Najlepsza sytuacja to wynajem wirtualnego biura w dużym biurowców w ekskluzywnej lokalizacji.

Cena

Oferta wirtualnego biura powinna być jasno i czytelnie określona. Dotyczy to także ceny oraz zakresu usług jakie ona obejmuje. Ilości poczty, która zostanie odebrana. Co się dzieje w momencie kiedy ilość poczty przekracza umówiony limit. Sprawdź czy biuro nie posiada innej oferty która jest tańsza ale bardziej dopasowana do twoich potrzeb. Jeśli biuro jest nieelastyczne pod względem oferty i ceny możliwe, że musisz poszukać innego miejsca.

Jak widzicie pytanie „Jak wybrać wirtualne biuro” nie posiada prostej odpowiedzi! Musisz przy tym zastanowić jaki cel chcesz osiągnąć i które biuro ci to umożliwi.

Coworking

Coworking i jego popularność

Ostatnimi czasy w Poznaniu bardzo popularny zrobił się coworking. Skąd bierze się jego popularność? Dlaczego tak dużo osób decyduje się na pracę w biurze coworkingowym?

Coworking

Coworking to wynajmowanie biura do pracy z innymi ludźmi. Popularność coworkingu wynika z korzyści ekonomicznych jakie przynosi wynajmowanie biura na godziny. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz pracować poza biurem firmowym albo często zmieniasz miejsce pobytu coworking wydaje się być dla ciebie doskonałym rozwiązaniem. W coworkingu można spotkać masę ludzi zajmujących się różnymi profesjami oraz pełniących różne stanowiska.

Kto decyduje się na biuro coworkingowe?

Na biur coworkinogwe decydują się zazwyczaj osoby wykonujące wolne zawody. W biurach coworkingowych spotkasz zazwyczaj tłumaczy, fotografów, designerów i grafików. W większości w biurach coworkingowym jest bardzo dużo architektów oraz programistów. Każdy kto może pracować zdalnie lub jego obecność na miejscu w firmie nie jest konieczna może ze spokojem przesiadywać w biurze coworkingowym.

Dlaczego decydujemy się na biuro coworkingowe?

Zazwyczaj na biuro coworkingowe decydują się freelancerzy. Duża część z nich woli pracować poza domem. Są przekonani że konieczne jest odseparowanie życia domowego od życia zawodowego. Biuro coworkingowe potrafi być czasami bardziej chaotyczne niż warunki panujące w domu, ale z drugiej strony nie posiada elementów rozpraszających uwagę. Zmiana otoczenia potrafi dobrze wpłynąć na produktywność. W biurze coworkingowym można także nawiązać relacje koleżeńskie i biznesowe co poprawia nastrój i stan portfela!

Jak pracuje się w coworkingu?

Każde biur coworkingowe jest inne. Jedne stawiają na domową atmosferę. Inne koncentrują się na elastyczności oferty. Są biura coworkingowe które traktują klientów jak gości hotelu – zależy im na niskiej cenie i dużej rotacji wynajmujących. W każdym przypadku w pakiecie otrzymujesz własne miejsce przy biurku. Niezależnie od tego czy wynajmujesz je na godzinę czy na dostęp 24/7. W niektórych przypadkach biuro coworkingowe oferuje niższą cenę jeśli zgadzasz się na to że będziesz często przemieszczany.

Co oferuje Clockwork – Coworking Poznań?

Jak już wiecie posiadamy bardzo rozbudowaną ofertę. Nasze pakiety coworkingowe są łatwe do skonfigurowania. Istnieje także możliwość wynajmowania sali konferencyjnej oraz gabinetu coachingowego. Więcej na temat naszej oferty znajdziecie tutaj => Oferta.

Nasze sale to połączenie tradycji z nowoczesnością. Jeśli chcecie zobaczyć nasze wnętrza kliknijcie w ten link – Coworking Poznań Galeria.

Rzeżucha

Rzeżucha i jej właściwości odżywcze

Rzeżucha jest rośliną o której przypominamy sobie raz w roku, przy okazji Świąt Wielkanocnych. A szkoda, bo ma w sobie dużo wartości odżywczych. Spożywana na co dzień może korzystnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie.

W rzeżusze znajdziemy spore ilości witamin A i C, korzystnie wpływających na odporność, witaminę K regulującą krzepliwość krwi, a także foliany, będące niezbędne do utrzymania prawidłowego poziomu lipidów we krwi. Istotnym składnikiem jest także cholina, zaliczana do witamin z grupy B- regeneruje wątrobę i wspomaga pracę układu nerwowego. Rzeżucha zawiera także substancje mineralne, takie jak wapń, potas i magnez. Są one niezbędne dla prawidłowej pracy serca i mięśni, a także ważne dla zdrowia kości.

Przypominamy wam o naszym poprzednim wpisie na temat rzeżuchy. Znajdziecie go tutaj razem z linkiem do naszego filmu.

Clockwork Wirtualne Biuro Poznań – QR Codes

QR Codes

QR Codes to sprytny sposób na udostępnianie informacji na temat twojej firmy w internecie lub w aplikacjach mobilnych. QR Codes to sposób zapisu informacji na temat wszystkiego co uznasz za interesujące. Można je przygotować w postaci statycznej, która za każdym razem zwróci identyczną treść lub dynamicznej, która przy każdym odczycie udostępnia informacje z serwera dzięki czemu można je zmodyfikować w przyszłości.

QR Codes mogą wam pomóc w promocji waszego biznesu. Nigdy nie lekceważcie tych nudnych technologii, które są przygotowane do przemysłowej wymiany informacji. Wiemy że duża część waszych klientów dowiaduje się o was z wyszukiwarki lub z social media. Jednak każdy sposób na rozpowszechnienie informacji na temat swojej firmy jest dobry. Kody mogą się pojawiać na nalepkach, plakatach lub ulotkach marketingowych jako solidne uzupełnienie informacji na wasz temat. Zastanówcie się jak można wykorzystać je u was i napiszcie o tym w komentarzach.

Co można dodawać do QR Codes?

Informacje na temat cen waszych usług – CENNIK

Link lub spis najczęściej zadawanych pytań – FAQ

Opis Oferty waszej firmy – OFERTA

Wszystko zależy od waszej wyobraźni i pomysłowości.

Jak mogę to zrobić?

Jeśli zastanawiacie się jak przygotować własne QR Codes zerknijcie na tą stronę:
https://www.the-qrcode-generator.com/

Po wygenerowaniu kod jeśli nie jesteście pewni czy dobrze się przetwarza możecie sprawdzić go tutaj:

https://zxing.org/w/decode.jspx

Clockwork Wirtualne Biuro Poznań i Coworking – Przykład zastosowania

Dla przykładu udostępniamy dzisiaj QR Codes Clockwork Wirtualne Biuro Poznań i Coworking. Wygenerowaliśmy i zweryfikowaliśmy je przy pomocy wcześniej wspomnianych stron www.

Jako ćwiczenie możecie porównać zgodność informacji z naszą zakładką KONTAKT.

QR Code Clockwork Info:

Clockwork Wirtualne Biuro Poznań i Coworking QR Code Info

Informacje zawarte w QR Code Clockwork Info:

Clockwork Wirtualne Biuro Poznań i Coworking

Lokalizacja naszego biura:
ul. Słowackiego 55
60-521 Poznań

Dane kontaktowe:
tel. 790 840 670
e-mail: poznan@clockwork.com.pl
www: 

Godziny Otwarcia:
Coworking – 24/7 – cały czas
Sekretariat – Pn-Pt 09:00 – 17:00

QR Code Clockwork URL:

Clockwork Wirtualne Biuro Poznań i Coworking QR Code URL

Informacje zawarte w QR Code Clockwork URL:

QR Code Clockwork Kontakt:

Clockwork Wirtualne Biuro Poznań i Coworking QR Code Kontakt

Informacje zawarte w QR Code Clockwork Kontakt:

Clockwork Clockwork Wirtualne Biuro Poznań i Coworking
Clockwork Wirtualne Biuro Poznań i Coworking
Słowackiego 55/1
Poznań
Wielkopolskie
60-521
Polska
790840670
790840670
poznan@clockwork.com.pl

Tak zapisane informacje są przedstawiane w postaci
wizytówki dla aplikacji mobilnych.

BEGIN:VCARD
VERSION:3.0
N:Clockwork Wirtualne Biuro Poznań i Coworking;Clockwork
ORG:Clockwork Wirtualne Biuro Poznań i Coworking
EMAIL;TYPE=INTERNET:poznan@clockwork.com.pl
URL:
TEL;TYPE=CELL:790840670
TEL:790840670
ADR:;;Słowackiego 55/1;Poznań;Wielkopolskie;60-521;Polska
END:VCARD

QR Code Clockwork Telefon:

Clockwork Wirtualne Biuro Poznań i Coworking QR Code Telefon

Informacje zawarte w QR Code Clockwork Telefon:

890840670