Sposób na nudę? LEGO!

Duński sposób na nudę

blank

Pegasus, Tamagotchi, Game boy – spełnienie marzeń polskich dzieci w latach 90. Wspominane z nostalgią zabawki, dzisiaj nie cieszą równie wysoką popularnością, ale na stałe zapisały się w popkulturze, czego dowodem chociażby bijący ostatnio rekordy na listach przebojów utwór Taconafide. I mimo że dzieci AD 2018 od Tetris wolą Candy Crash, przynajmniej jedna zabawka towarzyszy nam niezmiennie od lat, przynosząc radość kolejnym pokoleniom – mowa oczywiście o klockach Lego.

Co to za firma?

Duńskie przedsiębiorstwo, którego nazwa pochodzi od słów “Leg godt” (baw się dobrze) założone zostało już 1932 roku przez Olego Kirka Christiansena. Początkowo firm zajmowała się produkcją drewnianych zabawek. Pierwszy zestaw klocków pod marką Lego ujrzał światło dzienne w 1949 roku. Natomiast 1975 do zestawów klocków zaczęto dołączać także figurki zwane “ludzikami Lego”. Rocznie prdukty firmy trafiają do około 400 milionów klientów.

Kolejne produkty!

Duplo, Star Wars, Lego Batman, Ninjago, a nawet Minecraft – świat Lego to kilkadziesiąt tematycznych serii, które umilają pochmurne popołudnia wszystkim – małym i zupełnie już dorosłym dzieciom. Rozwijają wyobraźnię, rozbudzają kreatywność, stanowią lekarstwo na nudę.

Może pora odkurzyć ulubiony zestaw z dzieciństwa? Zbudować nowoczesne miasto? Zamek z fosą? Statek kosmiczny? Wybór należy do Ciebie. Leg godt!

Dodaj komentarz

Open chat
Potrzebujesz Pomocy?
Scan the code
Hej! Masz pytania?
Bardzo chętnie odpowiemy!