,,Moja firma i praca w Poznaniu’’ – konferencja

Wczoraj, 23.05.2022 odbyło się w Poznaniu spotkanie „Moja firma i praca w Poznaniu / Моя фірма та робота в Познані”, w którym mieliśmy przyjemność wziąć udział. Jednakże wydarzenie było kierowane głównie do obywateli Ukrainy, którzy obecnie zamieszkują w Poznaniu.

Program spotkania obejmował dwa bloki tematyczne: “Moja firma w Poznaniu” i “Moja praca w Poznaniu”. Wystąpienia w ich obrębie odbywały się w dwóch osobnych salach konferencyjnych. Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość wyboru treści, które ich najbardziej interesują i przemieszczania się między salami. Celem całego wydarzenia było przekazanie uczestnikom wartościowych informacji, dotyczących zakładania własnej działalności w Polsce. Z założenia, zdobyta wiedza pozwoli im na swobodne założenie własnej firmy w naszym kraju.

Jak założyć działalność gospodarczą? Jakie są obowiązki i prawa pracownika w Polsce? Skąd pozyskiwać klientów? Na te i szereg innych pytań uczestniczy mogli uzyskać odpowiedź, dzięki wystąpieniom tematycznym.

Blok – Moja firma w Poznaniu

W bloku tematycznym poświęconym otwieraniu własnej działalności gospodarczej omówione zostały procedury, których należy przestrzegać, zakładając własną firmę.

Podczas wydarzenia można było dowiedzieć się między innymi jakie należy spełnić warunki by założyć firmę, jak zaplanować biznes, jak prawidłowo płacić podatki i składki ubezpieczeniowe oraz jak promować swoją firmę. Szczególnie przydatnymi treściami, były te dotyczące konieczności dokonania ważnych wybór, zanim przyszły przedsiębiorca otworzy firmę. Mam na myśli m.in. nadanie numeru PESEL ukraińskim obywatelom, podjęcie decyzji co do formy prowadzenia działalności czy też rejestracji jako czynny podatnik VAT.

Ponadto w tym bloku tematycznym pojawiły się również następujące zagadnienia:

  • jak zaplanować biznes,
  • promowanie swojej firmy,
  • zatrudnianie pracowników,
  • media społecznościowe przy planowaniu i prowadzeniu firmy.

W ramach bloku “Moja firma w Poznaniu” odbywały się również wystąpienia przedsiębiorców pochodzących z Ukrainy, którzy zdecydowali się na prowadzenie działalności gospodarczej w naszym kraju. Ich prelekcje miały charakter bardzo praktyczny, ponieważ mówcy skupiali się na zaletach oraz wadach. Ponadto przestrzegali potencjalnych przedsiębiorców przed trudnościami, które napotkali na swoich biznesowych drogach.

Blok – Moja praca w Poznaniu

W tym bloku tematycznym uczestnicy mogli pozyskać wiedzą, dotyczącą poprawnego pisania CV. Wystąpienie to bazowało na szeregu przydatnych wskazówek, do których warto się stosować, aby CV przyciągało uwagę i było atrakcyjne dla potencjalnego pracodawcy.

Bardzo treściwą i wartą uważnego wysłuchania była prelekcja o przygotowaniu się do rozmowy z pracodawcą. Podczas niej uczestnicy dowiedzieli się, na co należy uważać i jakich pytań można się spodziewać. Ponadto otrzymali broszury zawierające informacje głoszone podczas poszczególnych przemówień. Pliki te zostały przygotowane przez organizatorów.

Pozostałe treści przekazane w tym bloku tematycznym dotyczyły m.in.

  • aktywnego poszukiwania pracy,
  • agencji zatrudnieniowych – Agencja Pracy Tymczasowej,
  • nostryfikacji dyplomów,
  • prawa umów,
  • zatrudniania z perspektywy pracownika.

Moja firma i praca w Poznaniu

Ponadto w ramach wydarzeń uczestnicy mogli korzystać ze stref doradczych. Dzięki nim mieli możliwość skonsultować indywidualne sprawy z ekspertami oraz odbyć rozmowy z potencjalnymi pracodawcami.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny i nie obowiązywała wcześniejsza rejestracja. Bardzo cieszymy się z możliwości wzięcia w nim udziału. Pozyskaliśmy wiele przydatnej wiedzy, którą będziemy mogli się z Wami dzielić.

Sprawdźcie naszą ofertę! Oferta.

Polecamy też zobaczyć strony Coworking Poznań i Galeria.

Dodaj komentarz

Open chat
Potrzebujesz Pomocy?
Scan the code
Hej! Masz pytania?
Bardzo chętnie odpowiemy!